Krém na cupcakes – recept na mascarpone krém

Základný recept na mascarpone krém – ako pripraviť krém na kapkejk z mascarpone?

Čo potrebujeme (suroviny)

  • 125g zmäknutého masla (teda izbovej teploty)
  • 125g mascarpone izbovej teploty
  • práškový cukor preosiaty (hmotnosť a druh podľa chuti, napríklad 3 polievkové lyžice bieleho práškového cukru)
  • čajová lyžička vanilkového extraktu (ak chcete biely vanilkový krém, použite polovicu vanilkového lusku, semienka sa budú v kréme krásne vynímať).

Postup

Maslo vyšľaháme, pridáme postupne mascarpone a šľaháme. (Ja šľahám na kuchynskom robote, ale ešte prednedávnom som používala obyčajnú nerezovú misu a veľkú metličku na šľahanie.) Pridáme cukor – zámerne neudávam gramáž, pretože môžete použiť akýkoľvek cukor, či už klasický biely, alebo aj hnedý, fruktózu, alebo aj napr. kokosový. Pri iných ako bielych cukroch majte na pamäti, že ich iná farba zľahka zafarbí krém, takže nebude krásne biely. Nezabudnite cukor preosiať. Pridáme vanilkový extrakt.

Tip: ak namiesto extraktu použijeme semienka z vanilkového lusku, odporúčam semienka najprv zmiešať s troškou roztopeného masla a až potom pridať do zmesi – semienka sa takto rovnomerne premiešajú v kréme. Inak sa semienka nemusia dobre premiešať v kréme a zostanú v jednej kôpke.

Krém došľaháme tak, aby bol krásny hladký.

Ak sa vám stane, že sa krém zrazí („sekne sa“) a začne sa oddeľovať tuk, chuť to síce nemení, ale vzhľad áno, a ten je pri kapkejkoch veľmi dôležitý :) Nájdete veľa tipov a rád ako a čo robiť so seknutým krémom, moja riešenie je, že ho dám na chvíľku nad paru a šľahám. Síce je potom treba krém dať vychladiť do chladničky, pretože sa trochu roztopí, ale to nevadí, hlavne musí byť hladký :)

Ak chcete mať krém farebný, pridajte potravinársku farbu. Ja najradšej používam gélové farby.

Krémom potom naplníme cukrárenské zdobiace vrecko s ozdobnou špičkou a krém nanášame na vychladnuté kapkejky.

Tento krém je opäť základný – ak do krému pridáte roztopenú čokoládu, jednoducho tak získate čokoládový krém. Prípadne pridajte oriešky, aby ste mali orieškový krém. Možností je nekonečne veľa :)

Páčil sa vám tento článok? A dáte mu lajk?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *