O mne

Volám sa Erika a som cupcake positive :) Kresba © Martina Matusova

Vitajte na mojom webe, ktorý je hlavne o cupcakes. Ako hovorím 100 ľudí, 100 chutí, takže sa snažím vymyslieť a spraviť aspoň tých 100 príchutí a kombinácii, aby som každému z vás vyhovela.

Začiatky boli ťažké, hlavne sa dozvedieť čo to vlastne ten cupcake je. Nejaký hrnček alebo čo? Tak som pátrala a čítala a kupovala knihy, hlavne anglické, pretože pred pár rokmi u nás nebolo o cupcakes ani páru ani slychu. Odoberala som časopis Apetit a tam som ich prvýkrát stretla. Čo vám budem hovoriť, láska na prvý pohľad! A milujem ich dodnes. Hlavne vymýšľať a skúšať nové chute a varianty, kombinácie, tvoriť vlastne návrhy, podľa sezóny, alebo na rôzne príležitosti.

A prečo práve cupcakes? Varenie a pečenie boli od mala mojou vášňou (ďakujem mama a babka, a v neposlednom rade aj prababka:) Ako povedal George Bernard Shaw, zo všetkých lások najúprimnejšia je láska k jedlu. Tak takto nejako je to s cupcakes :)

Volám sa Erika a som cupcake positive :)

Rada používam sezónne suroviny, keďže som z dediny a použijem všetko čo máme v záhrade, na stromoch, v chotári a u susedov :) Najradšej si čítam v starých zdedených kuchárskych knihách, kde hľadám inšpiráciu. Snažím sa niečo tradičné, domáce, naše použiť aj pri príprave cupcakes. Takže nemusia to byť len klasické cupcakes s maslovým krémom, ktoré by ste mohli stretnúť v špeciálnych cupcake shopoch, rozšírených v Anglicku alebo v USA.

Najviac ma posunulo ďalej, keď som sa zúčastnila na kapkejkovej súťaži Cupcake cup Brno 2015, kde som si odniesla najviac diplomov zo všetkých súťažiacich, vyhrala cenu najkrajší cupcake a samotná organizátorka podujatia sa vo svojom blogu zmienila, že ako jedinej mi dala plný počet bodov pri hodnotení :) Takže nie len pochvala má posúva dopredu, ale hlavne objektívna kritika.

A tak si môžete pozrieť fotky kapkejkov, ktoré som robila a ktoré vám rada upečiem – stačí mi napísať.

Erika Heyder

Kresba: Martina Matusova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *